Zapiekanka na sylwestra z makaronem

Zapiekanka na sylwestra z makaronem

Sylwester to czas zabawy i oczekiwania na nadejście nowego roku. Nie zawsze jednak możemy się gdzieś wybrać i jesteśmy zmuszeni do spędzenia tej cudownej chwili w domu. Jeśli właśnie tak mamy to możemy zrobić sobie dobą zapiekankę z makaronem. Jest to potrawa na ciepło dzięki czemu możemy na spokojnie wykorzystać wszystkie zalety. Potrzebujemy do zrobienia piersi z kurczaka, jeśli nie mamy może być szynka, pieczarek, serka topionego, papryczki czerwonej, śmietanki do 12 procent, czosnku pietruszki i makaronu wraz z przyprawami.

Jak to zrobić

Tłuszcz odpowiednio rozgrzany a dopiero potem wrzucamy kawałki mięsa z pieczarkami, po czym przesmażamy całość przez kilka minut. Następnie wrzucamy pokrojoną już paprykę i dusimy po, to by wszystko nabrało częściowego smaku. Potem wrzucamy serek topiony lub kilka w zależności od pojemności garnka jak i bardzo drobno pokrojony czosnek. Całość należy intensywnie mieszać po to, aby serki przy wysokiej temperaturze rozpuściły się.

Uważajmy jednak aby nie przesadzić, bowiem przypalimy potrawę. Kolejną czynnością będzie ugotowanie makaronu i wrzucenie go do pozostałych składników. Tak przygotowane danie zalewamy tylko śmietaną i doprawiamy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Art. pochodzi z: http://pol-mak.pl/pl/

Tagged with:

About author